Dávajte blízkym vedieť, kde ste

Vždy dajte spolubývajúcim, priateľom a rodinným príslušníkom vedieť, že napríklad máte v pláne ísť na rande. Poskytnite im všetky informácie o tom, kde idete, s kým idete (vrátane mena a telefónneho čísla), a kedy očakávate, že budete späť doma. Ak sa niečo zmení v priebehu večera, dajte im vedieť.

Môže to znieť trochu paranoidne, ale keď nikto nevie, že ste vonku, nebudú vedieť, že by mali mať strach, ak by sa niečo pokazilo. Poznáte film 127 hodín? Je to tá rovnaká myšlienka.

Zaistite si svoju vlastnú dopravu

Keď sa máte stretnúť s niekým, koho nepoznáte moc dobre, jedná sa o život zachraňujúci nápad. Využite taxi alebo vlastné auto, a nielenže budete mať možnosť odísť, keď sa veci začnú vyvíjať podivne, ale navyše tiež neprezradíte, kde bývate.

Stretávajte sa so v bezpečnom prostredí

Netflix a domáci krb je zábava, ale nepozývajte nikoho, koho sotva poznáte, do vášho domu ani nechoďte do ich. Stretnite sa na verejnom mieste v čase, keď je okolo dostatok ľudí. Známa reštaurácia alebo kaviareň v čase, keď bude prítomných mnoho ďalších ľudí, je dobrá voľba.

Nielen, že to zníži vašu šancu dostať sa do nebezpečnej situácie, ale ostatní ľudia si môžu tiež pamätať, že ste tam boli v prípade, že by sa neskôr čokoľvek stalo.