Pri sexuálnom vzrušení na ceste k orgazmu je sexuálne potešenie asi jediná vec, ktorú máte na mysli. Bohužiaľ, pre niektorých ľudí, bolesť party preruší. Aspoň jedno percento dospelých zažije koitálue uephalalgia alebo “sexuálnu bolesti hlavy,” tiež známu ako bolesť hlavy, ku ktorej dochádza pred, počas alebo po orgazme. Tu je to, čo potrebujete vedieť o tejto poruche, ktorá je v podstate nepríjemný stelesnením kaziteľa zábavy.

K bolesti hlavy pri sexe môže dôjsť skupinovo, alebo nečakane. Niektorí ľudia sa tým musia vysporadúvať často, a ostatný, sa to stane len raz za život. Bez ohľadu na to, aký druh bolesti hlavy pri sexe máte, znie to ako protiklad zábavy. Našťastie, aj keď sú bolestivé, zvyčajne nie sú nebezpečné.

Drvivá väčšina bolesti hlavy spojené so sexuálnou aktivitou sú nezhubné. Ale v malom percente prípadov tieto bolesti hlavy môžu byť spôsobené vážnymi ochoreniami, ako je krvácanie, mozgová aneuryzma, cievne mozgové príhody, prasknutie krčnej tepny alebo subdurálny hematóm.

Muži majú tri až štyrikrát väčšiu pravdepodobnosť výskytu tejto bolesti, možno preto, že sa pri sexe viac namáhajú. Nízka hladina krvného cukru tiež môže viesť k bolestiam hlavy pri sexe. Takisto k tomu môže viesť nedostatok horčíka, ktorý bolesť hlavy vo všeobecnosti. História migrén je tiež rizikovým faktorom pre vznik sexuálnych bolesti hlavy.

Ak vy alebo niekto koho ľúbite (a s kým máte sex) trpíte sexuálnymi bolesťami hlavy, mohla by vám pomôcť strava bohatá na horčík, ako sú mandle a kešu oriešky, tmavá listová zeleniny, avokádo a celozrnné výrobky. Zmena životného štýlu, môže tiež pomôcť, znížením krvného tlaku a pitím menej alkoholu.

Ale bez ohľadu všetko ostatné, každý, kto trpí sexuálnymi bolesťami hlavy by mal navštíviť lekára. Aj keď sú často benígne, je dobré, aby ste sa ubezpečil, že nejde o vážnu príčinu. Existuje liečba, ktorú môže človek využiť podľa potreby pred začatím sexuálnej aktivity alebo na dennej báze.