Po vykonaní celej rady štúdií vedci zistili, že neopražené kávové zrná majú pozitívny vplyv na ľudské telo. Čerstvé zrná použité pri výrobe Zelenej kávy, okrem všetkých zdravotných účinkov, pomáhajú aj pri boji s nenásytnosťou.

Prečo Zelená káva rozkladá tuk? Všetko je to v kyseline chlorogenovej, ktorú Zelená káva obsahuje. Stopové prvky spomaľujú vstrebávanie glukózy v tele a karbohydrátov v tráviacich orgánoch.

Špecialisti už dlho vedia, že príčinou ukladania tuku pod kožou je rýchle vstrebávanie karbohydrátov. Tým pádom, že kyselina chlorogenová tento proces spomaľuje, môžeme povedať, že ma schopnosti bojovať s nadbytočnou váhou. Taktiež stoji za to, aby sme všimli, že tento typ kyseliny výborne bojuje s uložených tukom pod kožou, aj keď z potravy neprijímate dostatok tuku.

Pravda je taká, že vo všetkých formách kávy, a to bez výnimky, je kofeín, ktorý má schopnosť zrýchliť metabolizmus, čo následne vedie k chudnutiu. Odporúča sa vypiť pohár tohto nápoja po hlavnom chode. V takomto prípade sa tuk nebude môcť uložiť v tele. Vyskúšajte piť Zelenú kávu po jedle a už čoskoro na sebe uvidíte pozitívne výsledky.

Zelenú kávu nemôžeme nazvať zázračne fungujúcim liekom, ale recenzie hovoria, že ak si ju objednáte a budete ju užívať spolu s konzumovaním zdravého jedla a pravidelným cvičením, tak pozitívne výsledky spozorujete už v blízkej budúcnosti.

Výhody Zelenej kávy

Tento napoj sa vyrába takým procesom, že sa zrna spracovávajú bez praženia. Na jej výrobu sa používajú exkluzívne prírodne ingrediencie. Zelená káva obsahuje kyselinu chlorogenovú, ktorá ma úžasné účinky na spaľovanie tuku. Neobsahuje chemikálie a užívaním tohto výrobku si očistíte telo, ale takisto prichádza aj k rozkladaniu tuku a vyberajú sa také výrobky, ktoré spôsobujú, že sa z tela odstránia. Nie sú potrebné žiadne externe zákroky.

Pred tým, než si kúpite určitý druh zeleného čaju, musíte vedieť, že niektorí výrobcovia pridávajú do produktov svoje výrobky a rôzne bylinky na urýchlenie procesu chudnutia. Medzi takéto ingrediencie patri aj zelený čaj, ktorý je dnes poväzovaný za najsilnejší antioxidant, reálne obsahuje aj iné bylinky, ktoré vám odstránia 5kg nadbytočnej váhy za týždeň.

Domovom Zelenej kávy je Kafka, ktorá sa nachádza na území Etiópie. Nazvali ju “zelenou”, lebo pri jej výrobe sa nepraží a používa sa v jej originálnej forme. Čo sa týka jej kvality, chuťovo je v podstate rovnaká ako jej klasická variant. Kyselina chlorogenová, ktorú obsahuje, pomáha čistiť telo od toxínov.

Užívanie Zelenej kávy vedie k zníženému obsahu tuku v tele a následne aj k strate nadbytočného tuku. Vedci dokázali vysokú účinnosť kyseliny chlorogenovej v kombinácii s kofeínom pri výrobkoch na chudnutie. Takisto sa zhodli na tom, že práve zelena káva, a nie žiadny iný druh, pomáha v boji s nadváhou. Jej používaním sa môžete zbaviť dostatočného množstva kilogramov, v krátkom časovom období. Okrem kyseliny chlorogenovej a kofeínu, Zelená káva obsahuje látky s čistými alkaloidmi. Konzumovanie týchto stopových prvkov uľahčuje zlepšovať náladu človeka a jeho všeobecne podmienky.

Zelena káva takisto pomáha pri bolestiach hlavy, eliminuje migrény, stimuluje mentálnu aktivitu a rozvoj pamäte.

Zo zŕn zelenej kávy sa používa aj jej olej, a to v kozmologickej oblasti, v boji proti vraskám. Tento olej tiež zlepšuje kvalitu vlasov, odstraňuje strie a celulitídu. Zelené zrná sú dosť používané aj v medicíne. Vylisovaný olej, sa potom používa ako ingrediencia do mastí proti popáleninám.

Rozklad tukových buniek kyselinou chlorogénovou

Pomocou niektorých štúdií sa nám podarilo zistiť, že zelená káva obsahuje asi 7% kyseliny chlorogenovej, ktorá spaľuje tuk a mení ju na energiu. Na urýchlenie procesu chudnutia sa môže Zelená káva užívať aj pri cvičení, či pri akejkoľvek inej fyzickej aktivite.

Ak by ste užívali len zelený čaj, bez toho aby sa uchýlili k akýmkoľvek ďalším pomocníkom, tak v priebehu jedného mesiaca schudnete len okolo 2 až 3 kilogramov.

Americkí vedci zistili, že tieto látky, ktoré sú obsiahnuté v zložkách nápoja spomaľujú vstrebávanie cukrov v črevách a taktiež tvrdia, že aj kyselina chlorogenová má rovnaké vlastnosti.

Kyselina chlorogenová je veľmi silný antioxidant. Toto je ten dôvod, prečo sa môže kyselina chlorogenová pýšiť svojimi vlastnosťami spaľovania tukov.

Okrem zelenej kávy, obsahuje aj tieto nasledujúce stopové prvky:

  • čaj;
  • slnečnicové semiačka;
  • sušené slivky, čučoriedky, a broskyne;

Takisto stojí za to spomenúť, že kyselina chlorogenová a kofeín nemajú samostatne také priaznivé účinky na chudnutie, ale ich kombinácia dodá o to silnejší efekt.

Zdravé vlastnosti zelenej kávy boli oficiálne vyhlásené v 2011. Tým ľuďom, ktorý si chcú zlepšiť tvar tela a zdravie sa odporúča objednať si Zelenú kávu. Zelená káva je známa v mnohých krajinách po celom svete. Momentálne zažíva svoju popularitu vo Veľkej Británii.

V dôsledku obrovského množstva štúdií, väčšina ľudí, ktorí sa zúčastnili experimentov, a ktorí užívajú zelenú kávu, zaznamenali znížené množstvo telesného tuku.

Pokus si zaslúži samostatnú pozornosť, ktorá mu bola udelená v Indii v roku 2012. Ako dobrovoľníkov vybrali mužov aj ženy s nadváhou viac ako 16 kg. Na konci šiesteho týždňa, každý z nich schudol o 2-3 kg. Zelený čaj dávkovali po 350 gramoch, 3 krát denne. Poďme teraz venovať pozornosť zníženiu hmotnosti, ku ktorej prišlo v dôsledku straty tukovej vrstvy. Svalová hmota zostala nezmenená. Medzi dobrovoľníkmi neboli pozorované žiadne nežiaduce účinky.

Ale podobné výsledky sa dosiahnu len v prípade, že osoba, ktorá zelenú kávu užíva je úplne zdravá a nemá žiadne špeciálne zdravotné komplikácie. Počas doby vykonávania experimentu sa vedľajšie účinky prejavili len na jednom morskom prasiatku a išlo o znížený arteriálny tlak.

Pred zakúpením zelenej kávy, je potrebné oboznámiť sa s jej zložkami. Tie sa u rôznych výrobcov môžu sa líšiť. Zvláštna pozornosť by sa mala venovať množstvu kofeínu a ďalším stimulantom, ktoré obsahuje. Len s týmto prístupom môžeme znížiť množstvo cukru v tele. To je dôležité najmä pre diabetikov.

Ale vedci sa v tomto bode zastavil a vykonali ďalší rad štúdií. Ukazuje sa, že kyselina chlorogenová je príčinou zvýšeného homocysteínu v mužských a ženských telách. Inými slovami, zelená káva zlepšuje srdcovú činnosť. Normalizuje tento nápoj jeho fungovanie? Zatiaľ na túto otázku nepoznáme žiadne odpovede. Takže predtým, než výrobok užijú ľudia s chorým srdcom, mali by sa o tom poradiť s odborníkom.

Taktiež, zelená káva je veľmi často podávaná prednostne ľuďom, ktorí by chceli schudnúť len pomocou prírodných produktov, bez toho ,aby plytvali chemickými prípravkami, ktoré sa líšia len ich vysokou cenou. Nápoj môže byť prvým krokom k chudnutiu.

Má aj klasická káva efekt spaľovania tuku?

Líši sa čierna káva v niečom od zelenej kávy? Bolo preukázané, nie veľmi dávno, že určité množstvo zdravých stopových prvkov, ktoré sú obsiahnuté v zelenej káve, nie sú prítomné v čiernej káve vzhľadom k praženiu jej zŕn. Inými slovami, si zelená káva zachováva všetky zdraviu prospešné látky a vitamíny.

Pre nikoho nie je tajomstvom, že kofeín, ktorý obsahuje čiernej káva posilňuje metabolizmus. Avšak, neobsahuje zložky, ktoré sú zodpovedné za spaľovanie tukov. To je preto, že kyselina chlorogenová sa rozkladá na jednoduchšie prvky počas zahrievania zŕn. Vzhľadom k tomu môžeme tvrdiť, že v priebehu tepelného spracovania, zrná stratia všetky svoje zdravé vlastností, vďaka ktorým prichádza k strate hmotnosti.

Zelená káva bude zdravá pre viac ľudí, ako len pre tých, ktorí chcú schudnúť. Bude tiež pomáhať tým, ktorý sa snažia zlepšiť svoj tvar tela. Má celý rad zdravých vlastností:

  • Zabraňuje, aby sa nový tuk ukladal v tele a spaľuje ten existujúci.
  • Normalizuje trávenie.
  • Zabraňuje vstrebávaniu veľkého množstva glukózy do krvi.

Pomocou tohto nápoja je dosiahnutie pocitu plnosti veľmi rýchle. Vďaka tomu človek prijíma minimum kalórií. Kofeín, ktorý je v nej obsiahnutý vás prebudí, zdvihne vám náladu a dodá energiu.

Zelená káva môže byť použitá ako súčasť vášho jedálnička. Pomocou tohto programu si môže každý udržiavať dobrú fyzickej kondíciu. Ale nezabudnite, že zrná musia byť v ich prirodzenom stave, bez praženia.

Tento produkt môže byť kľudne označovaný ako zdraviu prospešný a môžete ho piť vo veľkom množstve, rovnako ako jeho klasickú podobu. Čiernej kávy sa neodporúča piť viac ako 3 šálky za deň. Povolené množstvo zelenej kávy je niekoľkonásobne vyššie.

Dokonca ani veľké množstvá tohto nápoja nie je schopné spôsobovať vážne poškodenia na tele. Látky obsiahnuté v zelených kávových zrnách rozkladajú tukové bunky. Výsledky zo zelenej kávy možete vidieť oveľa rýchlejšie, než tie z čiernej kávy.