Vaše šťastie je veľmi dôležité, ale nie tak, ako by ste si mohli myslieť

Je bežné myslieť si, že vzťah sám o sebe vám prinesie radosť. Bohužiaľ, toto presvedčenie spôsobuje, že ľudia hľadajú v druhé smrteľníka a očakávajú, že im poskytne oveľa viac, než je schopný.

Pravdou je, že šťastie je voľba, ani činnosť, ktorú vám váš partner môže poskytnúť. Robiť veci, ktoré vás napĺňajú je oveľa kratšou cestou k vášmu naplneniu a dodá vám bohatší vzťah.

Keď budete robiť to, čo vás baví, práve to bude príťažlivé pre druhú osobu. Robí vás to ešte zaujímavejšou. Budete sa cítiť vyrovnaný a spokojný a budete to prenášať aj k sebe domov. Od svojho partnera budete vyžadovať menej a vy budete do vžťahu prinášať viac.

Ako to dosiahnuť?

Pamätáte si to, čo ste vždy chceli skúsiť? Spravte to. Choďte si za svojimi cieľmi a bez svojho partnera. Pracujte sa tých čiastiach svojho života, ktoré vás utláčajú. Uistite sa, že vynakladáte úsilie, na váš osobný rast. Pracujte na svojom vlastnom šťastí a znížte očakávania, že vás niekto spraví sťastným. Dobrý vzťah by mal obohatiť váš život a nie byť váš život. Ak nie ste šťastný, porozmýšľajte, či ste nestratili samu seba, a či trávenie času, kde sa sústredíte len na seba, nie je kľúčom k lepšiemu pocitu.

Vaša vďačnosť funguje ako mágia

Nech sa stane čokoľvek, prejavujte vďačnosť mnohonásobne. Veci, ktoré si nevážite, sa kazia.

To znamená, že ak budete chcieť viac romantiky, ohľaduplnosti alebo niečoho iného, najlepší spôsob, ako toho získať viac, je ukázať, ako veľmi si vážite to, čo máte teraz. Na druhej strane, ak prestanete byť vďačný, nakoniec tie veci nedostanete.

Ako to dosiahnuť?

Skúste tento experiment. Najbližších 24 hodín, poďakujte im nahlas, s veľkým úsmevom, za každú vec, ktorú pre vás robia. Ak obaja nebudete zo sebou, zajtra, aspoň trochu šťastnejší, bol by som naozaj prekvapený.