Leto prináša nádherné predstavy slnka a dlhých rozviatych vlasov. Skutočnosťou je, že v lete slnko a vlhkosť môžu vaše vlasy poškodiť a spôsobiť, že vaše vlasy budú suché, bez lesku, rozštiepené, krehké alebo vlnité. Slnečné svetlo môže byť rovnako škodlivé ako horúci fén. Prirodzene kučeravé vlasy sú často hlavnou obeťou letných horúčav. Tu sú niektoré triky a tipy pre starostlivosť o vlasy v lete.

Doplňovanie kozmetických produktov

Predchádzajte vzniku statickej elektriny vo vlasoch použitím kondicionéru počas umývania, čo dodáva vlasom potrebnú vlhkosť a lesk. Alternatívne použite neoplachovací kondicionér po osušení vlasov osuškou. Výrobky, ktoré obsahujú slovo “doplniť”, sú navrhnuté tak, aby dodali vlasom vlhkosť. Naproti tomu produkty pre objem a lesk nemusí dodávať vlhkosť. Nezabudnite si prečítať všetky ingrediencie a účinky produktov starostlivosti o vlasy.

Nesušte si vlasy fénom

Ak zvyčajne upravujete vlasy denne fénovaním a pomocou stylingových nástrojov, skúste poskytnúť vlasom prestávku počas letných mesiacov. Nechávajte vlasy uschnúť voľne na vzduchu skúste prirodzenejší účes bez kulmovania. Vlasy spletené za mokra vytvorí nádherné vlny. Ďalším spôsobom, ako zabezpečiť, aby vaše vlasy mali prirodzený vzhľad, je požiadať kaderníka o strih, ktorý nie je potrebné nijako upravovať.

Používanie kondicionéru

Cez víkendy alebo na noc naneste kondicionér na končeky vlasov. Zopnite alebo zabaľte do igelitu a nechajte do rána. Pomocou tejto metódy sa obnoví chýbajúca vlhkosť. Kondicionér sa zameria len na problémové miesta.