Výstrelky diét nefungujú

Posadnutosť chudnutím vedie k výstrelokom diét, závažné obmedzenie v kalóriách alebo pôst, pri užívaní doplnkov na chudnutie alebo pri potlačení chuti do jedla, a robiť iné prehnane medializované úskoky- to všetko zlyhá, pretože sa zameriavajú na rýchle chudnutie na úkor hmotnosť svalov a celkového zdravotného stavu.

Rýchle chudnutie nie je dlhodobé

Rýchla strata hmotnosti je zvyčajne výsledkom straty vody a svalovej hmoty s veľmi málo spáleným telesným tukom. K tomu dochádza preto, že telo prejde do režimu pudu sebazáchovy. Inými slovami, telo si myslí, že hladuje, a to spúšťa uvoľňovanie rôznych hormónov, ktoré spúšťajú proces sabotáže. Jeden taký hormón kortizol, nazývaný “stresový hormón”, ktorý rozkladá svalové tkanivo, uvoľňuje proteíny, ktoré môžu byť zmenené na cukor, ktorý sa využíva na dodanie energetických potrieb.

Nedovoľte, aby váha ovládla váš život

Zameranie sa na chudnutie tiež spôsobuje značné množstvo stresu a frustráciu, a to najmä ak sa každé ráno vážite. Tento stres, úzkosť, pocit viny a frustrácia podporuje väčšiu sekréciu kortizolu. Vzhľadom k tomu, že denné výkyvy hmotnosti môžu byť dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré vedú k zadržaniu alebo strate vody, sledovanie mierky zo dňa na deň, ktorá ide smerom hore a dole, je len podporovanie márnosti.

Aké je riešenie? Zamerajte sa na zdravý životný štýl

Naučiť sa, ako prevziať kontrolu nad svojim zdravotným stavom a cítiť sa fit prostredníctvom inteligentného stravovanie, doplnkov výživy a cvičenia, sú tri zlaté kľúče k úspechu. Vyvážená strava, ktorá zahŕňa kvalitné potraviny a zložky, nad ktorými máte prostredníctvom prípravy kontrolu, pričom základné doplnky a rôzne druhy cvičenia (aerobik a posilňovňa) sú preukázanými faktormi zdravého životného štýlu, ktoré zlepšia vaše celkové zdravie a kondíciu – telesného tuku stratíte ako výsledok týchto činností. Potom, čo sa tieto veci stanú rutinou ako čistenie zubov alebo sprchovanie, nikdy sa nebudete na chudnutie sústrediť znova.