S letnou sezónou za rohom sa čím ďalej viac ľudí snaží dostať do formy a byť fit vďaka intenzívnejšiemu cvičeniu. Ale ak len posilňujete, nemusí byť požadované výsledky vidieť, a to vďaka vašim stravovacím návykom. Premýšľate o detoxikačnej diéte, aby ste zistili, či to pôjde rýchlejšie? Ak áno, uistite sa, že ju naozaj potrebujete, pretože detoxikačné diéty by sa nemali brať na ľahkú váhu. Tu je niekoľko tipov, ako určiť, kedy je naozaj nutné prejsť detox.

Diéty nie sú žiadna sranda

Väčšina ľudí nenávidí slovo “diéta”, pretože si myslia, že to znamená, že sa musí zbaviť všetkého, čo radi jedia a držať sa pšeničného chleba a vlákniny. Nie je to tak! Diéta môže byť zábavná a chutiť, ale budete musieť dostať svoje telo a myseľ do zdravého režimu. Čím ďalej viac ľudí sa snaží naštartovať nové stravovacie návyky v spojení s cvičením a mnohí považujú detoxikačný plán za odrazový mostík k zdravšiemu životnému štýlu.

Detoxikačné diéty nie sú diétny plán

Detox nie je zamýšľaný ako diétny plán a nikdy za neho nesmie byť považovaný. Je to spôsob, ako obnoviť telo, čo umožňuje začať znovu lepším, pokojnejším a viac vyváženým spôsobom. Detox je skvelý spôsob, ako naštartovať zdravú výživu (či už v letnej sezóne, alebo mimo nej), a vydať sa na cestu k vyváženejšiemu životnému štýlu a lepšiu pohode.

Dajte si pozor na stravovacie výstrelky

Mnoho detox plánov zahŕňa tekutú diétu po dobu troch dní alebo dlhšie, ale tieto diéty vás môžu nechať nenaplnené, hladné a podráždené. Detox by nikdy nemal byť o hlade alebo extrémne nízkom príjme kalórií. Namiesto toho by mal úspešný detox plán obnoviť fungovanie čriev a poskytnúť telu čisté, rýdze jedlo. Zameranie detox stravy by malo byť na čerstvé potraviny bohaté na živiny, najmä potraviny rastlinného pôvodu s obmedzením živočíšnych bielkovín.