Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako schudnúť, je nespoliehať sa na diéty a prejsť ku zdravému životnému štýlu. Osvojte si niekoľko nových zdravých návykov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť vaše predsavzatia v chudnutí. Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu zhodiť kilá do nového roka.

Zvýšte podiel chudé bielkoviny

Začnite jesť viac bielkovín – morské plody, biele hydinové mäso, vajcia, hovädzie mäso, fazuľa, sóju a dokonca jogurty, to všetko vám pomôže schudnúť. Keď zjete bielkoviny, váš žalúdok bude produkovať menej hormónov, ktoré stimulujú chuť k jedlu. Koľko bielkovín potrebujete? Rozdeľte telesnú hmotnosť na polovicu. Voila! Toľko gramov bielkovín by ste mali denne zjesť pre skvelé výsledky.

Odstráňte rafinované cukry

Všetky sacharidy sú metabolizované na glukózu, najjednoduchšiu formu cukru. Celozrnné zdroje sacharidov v dôsledku vyššieho obsahu vlákniny uvoľňujú glukózu pomalšie do systému. Spracované, rafinované sacharidy, ktoré nemajú vlákninu a iné dôležité živiny, sa metabolizujú veľmi rýchlo; teda hladina cukru v krvi rýchlo stúpa, ale potom rovnako rýchlo klesá. Keď klesne hladina cukru v krvi, prepadne vás túžba jesť viac, podiel rafinovaných sacharidov sa zvýši a cyklus sa opakuje. Je lepšie mať pomalé uvoľňovanie sacharidov namiesto ich rýchleho výbuchu do vášho systému.

Pravidlo šalátov

Naozaj funguje, ak šalát nenaložíte do tučného, mastného dresingu. Takže sa vrhnite na čerstvú zeleninu, ako je ľadový šalát, rímsky šalát, baby špenát a hlávkový šalát. Prihoďte čerstvé bylinky, ako sú fenikel, bazalka a koriander. Urobte si svoj vlastný šalátový dresing s extra panenským olivovým olejom a octom balsamico alebo citrónom. Ochuťte podľa vašich predstáv morskou soľou a korením alebo stredomorskými bylinami. Pridajte si k vašim hubnoucím bielkovinám vrchovatú porciu dusenej brokolice alebo ružičkového kelu. Zvyknite si dvakrát denne na porciu lahodnej a výživnej zeleniny, ktorá pomáha udržať si lepšiu náladu, posilniť imunitu a dodať telu živiny.

Zapisujte si svoj denný príjem potravy

Buďte si vedomí svojich stravovacích návykov a svojich emócií vo vzťahu k množstvu potravín a energie. Aká je vaša úroveň stresu, keď jete? Podchyťte svoje stravovacie návyky, úroveň aktivity a mechanizmy zvládania stresu.