Dávajte si pozor na klasické príznaky úzkosti, ako je zvieranie na hrudníku a zrýchlené dýchanie.

Príznaky úzkosti a depresie

Úzkosť a depresia sú bežná, obyčajné reakcia na stres. Keď sa dostanete do problémov, vtedy stresové faktory prebiehajú neustále a zdroje danej osoby vysporiadať sa s týmito stresmi boli premohnuté. Ak ste na ceste k nervovému zrúteniu, možno sa budete cítiť uplakaná, alebo dokonca zažívať epizódy neovládateľného plaču.

Spíte príliš veľa, alebo nie dosť

Zmena v spánkových návykoch je ďalším varovným signálom. Niektorí ľudia prídu na to, že začali spať naplno. Spánok sa stáva ich útekov. Iným sa mohla vyvínúť nespavosť, pretože ich mozog funguje na plné obrátky. Môžu ležal celé noci, psychicky si prechádzať situácie znova a znova, ktoré už nemajú riešenie.

Únava

Extrémna únava môže byť tiež vodítkom toho, že ste úplne vystresovaný. Dokonca môžete cítiť slabosť v tele. Činnosti, ktoré ste predtým robili s ľahkosťou, sa vám postupne môžu robiť ťažšie. A veci, ktoré vám v minulosti prinášali radosť, ju môžu stratiť. To zahŕňa aj sex. Strata libida je často spojená so stresom.

Zmeny v chuti do jedla

Možno,nejete, alebo naopak, možno sa prejedáte. Stresový hormón kortizol môže vyvolať chuť na jedlo s vysokým obsahom tuku a cukru. A čo viac, keď ste uprostred nervového zrútenia, na prípravu zdravých jedál môžete byť o to menej motivovaný. Schopnosť starať o seba je oveľa menšia, ako obvykle.

Fyzická bolesť

Myslíme tým bolesti hlavy alebo bolesti brucha. U niektorých ľudí to môže byť hnačka alebo zápcha. Nie je žiadnym tajomstvom, čo stres spôsobuje vašim črevám. Je známe, že spôsobuje množstvo problémov s trávením.

Mozgová hmla

Máte problémy so sústredením? Alebo len pocit, že nemôžete jasne myslieť? Často ide o kognitívne symptómy s nervovým zrútením, ktoré by mohli zahŕňať čokoľvek od ťažkostí s riešením problémov a nerozhodnosti, k pocitom dezorientácie a strate pamäti.

Ťažkosti s dýchaním

Dávajte si pozor na klasické príznaky úzkosti, ako je zvieranie hrudníku a zrýchlené dýchanie. Rýchle, povrchné dýchanie môže ešte viac rozbehnúť stresovú reakciu organizmu. Dýchacie cvičenia navrhnuté tak, aby spomalili vaše dýchanie môžu poskytnúť rýchlu úľavu.